Kombi Petek Temizliği

Kombi Petek Temizliği kış aylarında ısı kaybı yaşamak istemiyorsanız yılda en az bir kez yaptırmanız gerekir. Petek ve kombinin içerisinde biriken tortular zamanla ısının karşıya geç geçmesine yada etkisini azaltarak geçmesine neden olduğu için 80 derecedeki kombi peteklerde 40 derece olarak çıkacak. Neredeyse %50 ısı kaybına neden olan bu sorun doğal gaz faturanızın’da yarsını boşuna ödemiş olacaksınız. Maddi anlamda çıkardığı sorundan yanı sıra istediğiniz gibi ısınmanızı’da engelliyor. Kabarık bir doğal gaz faturası ödeyip evde yorganla oturmak istemiyorsanız Kombi Petek Temizliği yaptırmak akıllıca bir çözüm olacak.

kombi-petek-temizligi

Kombi Petek Temizliği’inde en önemli unsurlardan birisi olan kirli suyun nasıl dışarı çıkarıldığı. Bunun için en ekili yöntem içerisindeki pisliği çekecek bir robot yardımıyla temizlemektir. Gider borusunu açtıktan sonra hava basıncı ile içerideki tortuyu çeken makinenin borusunu içeriye sokup çıkanların olduğu boruyu’da bir kovaya yada tuvalete koyun.

kombi-petek-temizligi1

İşlemler bittikten sonra kombiyi ve petekleri çalıştırdığınız zaman düşük derecede daha fazla  ısındığınızı göreceksiniz bu işlemi yapmak kombinin ve peteklerin ömrünü uzatır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir